Prípravný webinár s PwC pre stredoškolákov: všetko dôležité o daniach na Slovensku

Pozývame vás na ďalší prípravný webinár na školské kolá Ekonomickej olympiády. Pripravujeme pre vás prednášku s odborníčkami z praxe Katarínou Ušákovou a Monikou Varcholovou z daňového oddelenia PwC Slovensko.

Dozviete sa odpovede na časté otázky, ktoré sú s daňami spájané:

  • Prečo dane platíme?
  • Aké dane platíme?
  • Dotýkajú sa dane aj mňa, stredoškoláka?

Poskytneme vám základný prehľad v daňovom systéme Slovenskej republiky, priblížime dane ako súčasť nášho každodenného života, a poukážeme na morálny aspekt daní a dôvod ich výberu. Celá prednáška bude vychádzať z  praktických skúseností a fungovania daňového oddelenia v PwC.

Webinár poslúži ako užitočná príprava na tohtoročné školské a krajské kolo Ekonomickej olympiády, dane sú zahrnuté v kapitole Aktuality, hospodárska politika, EÚ.

Kedy?

06.12.2023 o 16:00 hod.

Trvanie: 60 min.

Ako sa prihlásiť:

Vyplňte prosím tento krátky formulár: https://forms.gle/Pz9rMeBgRHcAUi54A

Na zadanú e-mailovú adresu vám pošleme prístupové údaje na Zoom webinár. Pozor, kapacita je obmedzená, prihláste sa preto čím skôr.

Kto sú naše rečníčky:

Katarína Ušáková – študovala na gymnáziu v Bratislave a následne na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde si na druhom stupni vybrala odbor Daňovníctvo a daňové poradenstvo. Počas štúdia na vysokej škole ju dane zaujali natoľko, že sa rozhodla skúsiť svoje šťastie a poslať životopis na daňové oddelenie jednej nadnárodnej spoločnosti. Do spoločnosti ju prijali a práve tam sa začala jej daňová kariérna cesta. Daniam, teraz už predovšetkým dani z pridanej hodnoty, sa venuje už ôsmy rok a aj naďalej v nich nachádza veľa zaujímavých zákutí.

Monika Varcholová – cestu za svojim snom stať sa daňovým poradcom začala štúdiom na obchodnej akadémii, po ktorej absolvovaní si zvolila Ekonomickú univerzitu v Bratislave so špecializáciou v odbore Daňovníctvo a daňové poradenstvo. Dnes už pracuje vo sfére daňového poradenstva štvrtý rok. Napriek tomu, že dennodenne rieši problémy spojené s daňou z príjmov právnických osôb a medzinárodného zdaňovania, monotónnosť jej práci nehrozí. Neustále rieši nové výzvy a neprebádané daňové otázky.