Školské kolá Ekonomickej olympiády 2020/2021

4. ročník Ekonomickej olympiády je tu a registrované školy absolvujú prvé školské online kolá už v decembri 2020. Pedagógom, ktorí zaregistrovali svoje školy, sme poslali v piatok, 4.12. podrobné pokyny k školskému kolu na ich registračný e-mail.

V e-maili nájdu  aj heslá do testovacieho systému, bez ktorých nie je možné absolvovať školské kolo. 

V prípade, že ste e-mail nenašli, pozrite prosím priečinok nevyžiadanej pošty (SPAM) vo Vašej e-mailovej schránke a ak e-mail neskončil tam, tak nás prosím kontaktuje e-mailom na eo@iness.sk. 

ŠKOLSKÉ KOLO EKONOMICKEJ OLYMPIÁDY

 • od 6. decembra do 15. decembra 2020
 • spustiť test je možné každý pracovný deň vždy od 7:00 do 16:00 hod. (testy odoslané mimo tohto intervalu nebudú akceptované, viacnásobne odoslané testy budú vyradené zo súťaže)
 • test obsahuje 25 otázok a len jedna odpoveď je správna
 • za správnu odpoveď možno získať 1 bod, za zlú odpoveď sa body neodpočítavajú
 • povolené pomôcky: len kalkulačka, pero a papier
 • zakázané pomôcky: mobilné telefóny, využitie prehliadača
 • časový limit: 25 minút

VÝSLEDKY

 • Hodnotenie testu dostane študent/ka okamžite po odoslaní testu. Výsledky budú odoslané na e-mail, pod ktorým sa súťažiaci/a do súťaže registroval/a.
 • Z každej školy do krajského kola postúpi minimálne jeden/jedna študent/ka, za predpokladu, že dosiahol/dosiahla minimálny počet bodov prípustný ku krajským kolám, tj. 15 bodov z 25. Konečný počet študentov v krajskom kole je obmedzený z kapacitných dôvodov.
 • Výsledky školských kôl budú zverejnené najneskôr 22.12. 2020, výsledková listina podľa krajov bude zverejnená na webových stránkach EO (ekonomickaolympiada.sk). 

Odkaz na testovací systém nájdete tu. 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 • Kedy presne prebiehajú školské kolá? 

Je to na pedagógovi, kedy presne zorganizuje priebeh školského kola. Dôležité je, aby študenti odoslali test len v pracovných dňoch medzi 6. -15.12.2020 a len v čase medzi 7:00 – 16:00 hod. Testy odoslané mimo tohto intervalu nebudú akceptované. 

 • Môžem test absolvovať aj s viacerými skupinami žiakov, niekoľko dní po sebe? 

Áno, školské kolá môžete zorganizovať pre rôzne skupiny žiakov v ktorékoľvek stanovené dni. Môžete napr. v pondelok zorganizovať školské kolo pre druhákov, v stredu pre maturantov a v piatok pre prvákov. 

 • Má zmysel zapojiť aj nižšie ročníky, alebo triedy, ktoré nemali vyučovanie ekonómie?

Určite. Už v prvom ročníku súťaže sa na celoslovenskom finále súťaže stretlo niekoľko prvákov, ktorí sa takto dostali do 50-tky najlepších mladých ekonómov a ekonómiek Slovenska. Pre úspešné zvládnutie olympiády niekedy stačí záujem o veci verejné a analytické myslenie. Navyše, študenti účasťou v olympiáde môžu len získať: otestujú svoje znalosti a navyše sa môžu tešiť z cien a výhod, ktoré Ekonomická olympiáda ponúka.

 • Aké výhody plynú z účasti v Ekonomickej olympiáde? 

Študenti zistia, aké sú ich ekonomické znalosti v porovnaní s rovesníkmi z celého Slovenska, ale aj Česka, Maďarska či Poľska. Pedagógovia zase zistia, ktoré oblasti z ekonómie ovládajú ich študenti najlepšie a naopak, ktoré témy by mali na hodinách prebrať podrobnejšie. Študenti v krajských kolách a v celoslovenskom finále môžu byť prijatí na vybrané VŠ bez prijímacích skúšok. Okrem toho ich čakajú vecné ceny: knihy, knižné poukážky, notbuk, mobilný telefón, čítačka elektornických kníh. Každé krajské kolo a finále netrvá dlhšie ako 2 hodiny a je sprevádzané občerstvením pre študentov aj pedagógov.