Vyhodnotenie školských kôl 2021/2022

Ďakujeme všetkým účastníkom školského kola a srdečne gratulujeme študentom, ktorí postúpili. Vidíme sa na krajskom kole!

Po kliknutí na svoj kraj nájdete zoznam súťažiacich, ktorí postúpili do krajského kola. Môžete si otvoriť a stiahnuť PDF súbor za jednotlivý kraj. V prípade, že má pedagóg záujem o zaslanie podrobnejších  výsledkov svojich študentov, prosím neváhajte nás kontaktovať na eo@iness.sk. Prosím uveďte názov školy a kraj, v ktorom sídli Vaša škola. Ďakujeme. 

BA_SK_21
BB_SK_21
KE_SK_21
NR_SK_21
PO_SK_21
TN_SK_21
TT_SK_21
ZA_SK_21

Súťažiacich v školskom kole 2021/2022

Krajské kolá v školskom roku 2021/2022

Dôležitá informácia: krajské kolá Ekonomickej olympiády sa tento rok budú opäť konať online. Vzhľadom na aktuálne informácie je to najbezpečnejší a najobjektívnejší spôsob testovania. 

Ako sa registrovať: pedagógom sme 28.1. a 31.1.2022 poslali všetky potrebné pokyny ku krajským kolám, ako aj registračný formulár, ktorý je potrebný vyplniť pre účasť v krajskom kole. Ak ste email nedostali, prosím kontaktujte nás obratom na: eo@iness.sk. 

Kto postupuje do krajského kola?

 • Z každej školy postupuje maximálne 6 súťažiacich. Počet postupujúcich súťažiacich sa odvíja od počtu najvyššie dosiahnutej úspešnosti za školu. Našim cieľom je, aby sa z každej školy do krajského kola kvalifikovali najúspešnejší súťažiaci. Zároveň sme však nútení obmedziť maximálny počet súťažiacich za jednu školu.
 • Automaticky postupujú všetci súťažiaci, ktorí dosiahli 90 % a viac z testu školského kola.
 • Ak aspoň 1 študent dosiahol úspešnosť 90 % a viac, za školu môžu postúpiť max. 5 súťažiaci, ak dosiahli aspoň 70 %.
 • Ak študenti dosiahli úspešnosť max. v rozmedzí 80 % – 90 %, môžu postúpiť max. 4 študenti z jednej školy, ak dosiahli aspoň 70 %.
 • Ak študenti dosiahli úspešnosť max. v rozmedzí 70 % – 80 %, môžu postúpiť max. 3 študenti z jednej školy, ak dosiahli aspoň 70 %.
 • Ak škola nemá súťažiacich, ktorí dosiahli viac ako 70 % z testu školského kola, potom postupujú:
   – maximálne 2 študenti, ktorí dosiahli v teste školského kola 68 %
  alebo
   – maximálne jeden/jedna študent/ka, ktorý/á dosiahol/dosiahla aspoň 64 % z testu školského kola.

V prípade, že študenti jednej školy dosiahli zhodné výsledky (napr. traja dosiahli 64 %, čo je zároveň najlepší výsledok za školu), rozhodne pedagóg, ktorý študent alebo ktorá študentka bude reprezentovať školu v krajskom kole.

Podmienky postupu sú tento rok prísnejšie, keďže sme zaznamenali rekordný počet súťažiacich (vyše 11 300 z celého Slovenska), zaznamenali sme vynikajúce výsledky v teste a zároveň nevieme, akou formou budeme organizovať krajské kolá, preto sa pripravujeme na organizáciu menšieho podujatia. Napriek tomu podmienky na postup splnilo vyše 600 súťažiacich.

Ak študenti, ktorí sa kvalifikovali do krajského kola nemajú záujem zúčastniť sa ho, môže škola nominovať náhradníka/náhradníčku, ktorý/á splnil/a podmienky postupu (min. 64 % z testu školského kola).