Chcem súťažiť

Chcem súťažiť


Si študentom strednej školy a chcel by si sa zúčastniť Ekonomickej olympiády?

Školské kolo EO je organizované tvojou školou, konkrétne niektorým učiteľom ekonómie či náuky o spoločnosti. Pozri na našom webe, či tvoja škola už bola zaregistrovaná do súťaže. Ak Tvoja škola zatiaľ nie je do Ekonomickej olympiády zapojená, skús osloviť svojho učiteľa ekonómie alebo náuky o spoločnosti, prípadne sa obráť priamo na vedenie školy a požiadaj ho, aby pre teba a tvojich spolužiakov školské kolo usporiadalo. Myslíme si, že ich Ekonomická Olympiáda zaujme. V susednom Česku mal prvý ročník EO veľký úspech a spokojní boli nielen partneri a učitelia ale aj samotní študenti

     ·  nad olympiádou prevzal osobnú záštitu viceguvernér Českej národnej banky Mojmír Hampl

     ·  EO vyhrala cenu za výrazný prínos v oblasti spoločensko-vedného vzdelávania

     ·  naučila viac ako 4000 stredoškolákov lepšie rozumieť základným otázkam z ekonomického a finančného života .

Zároveň je príprava školského kola pre učiteľov oveľa jednoduchšia ako pri akejkoľvek inej olympiáde, vďaka elektronickej forme testovania. Viac informácií nájdeš tu.

 

Čo môžem robiť, ak moja škola olympiádu neorganizuje? Prihlás sa do súťaže tu.

Ak by ti tvoja škola predsa len nevyšla v ústrety, môžeš sa zúčastniť aj ako jednotlivec. V tomto prípade testovanie prebieha individuálne. Môžeš sa zúčastniť sám za seba – stačí sa registrovať a budú Ti zaslané inštrukcie od organizátorov Ekonomickej olympiády.

Pre postup do krajského kola je potrebné úspešne absolvovať test školského kola. Ako prebieha postup do jednotlivých kôl EO a ďalšie informácie o súťaži nájdeš v sekciách O súťaži  a Ako vyzerá testovanie.

Online test je po odoslaní automaticky vyhodnotený systémom, takže rovno uvidíš svoj výsledok. Informáciu o postupe do krajského kola rozosielajú organizátori EO e-mailom, a to ako tebe, tak tvojej škole do konca daného roku registrácie, t.j. 31.12.20xx.