EO v médiách

Ekonomická olympiáda v médiách

29.5.2019

Ekonomická olympiáda: Vítězem je Pavel Králík z Obchodní akademie v Brně

Pavel Králík, student IV. ročníku Obchodní akademie v Brně, se stal vítězem III. ročníku Ekonomické olympiády, největší celostátní soutěže ve znalostech o ekonomii a financích pro středoškoláky v Česku.

Viac…

24.4.2019

Vyznáte sa v ekonómii? Otestujte sa na otázkach zo stredoškolskej olympiády.

Do druhého ročníka jej školských kôl sa zapojilo takmer 5 300 študentov. Tí úspešnejší vo februári absolvovali krajské kolá, kde museli okrem klasických testových otázok riešiť aj problémy s otvorenou možnosťou odpovede.
Viac..

4.5.2019

Očkovanie proti demagógii a populizmu. Keď mladých baví ekonómia, je čo riešiť.

Nie je všeobecne povinným predmetom, no dokáže spoločnosť očkovať proti populizmu a demagógii. Jednou z možností, ako u mladých podporovať kritické myslenie, je aj súťaž stredoškolákov v ekonómii. TREND sa bol pozrieť na finále druhého ročníka tejto olympiády. 

Viac…

4.5.2019

Študent z Obchodnej akadémie v Lučenci patrí medzi 50 najlepších mladých osobností ekonómie!

Štvrták Patrik Baláž, ktorý je študentom OA v Lučenci, sa koncom apríla zúčastnil celoslovenského kola 2. ročníka Ekonomickej olympiády na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Viac…

3.5.2019

Ekonomická olympiáda

Taktiež sme boli svedkami krstu novej učebnice pre stredné školy, ktorú krstil bývalý minister financií Ivan Mikloš. Aj napriek tomu, že sa mi nepodarilo postúpiť do finálovej desiatky, som veľmi rád, že som sa mohol zúčastniť tejto súťaže. Viac…

 

29. 04. 2019

Mladí ekonómovia si zmerali sily na olympiáde.

Ekonómia je pre viacerých z nás španielskou dedinou so zložitými výpočtami a komplikovanými výrazmi. Absolútne doma sú však v tejto oblasti finalisti stredoškolskej ekonomickej olympiády, do ktorej sa zapojilo 5 300 študentov. S finalistami sa na záverečnom kole v Bratislave rozprávala Dáša Omastová. 

Viac…

19.2.2019

Krajské kolo ekonomickej olympiády v Trnave.

Chemickú, fyzikálnu či matematickú olympiádu alebo olympiády cudzích jazykov poznajú veľmi dobre najmä študenti gymnázií a stredných škôl. Ekonomická olympiáda zostala v minulosti akosi v ústraní. Je to zaiste aj tým, že sa trochu podceňuje ekonomický prehľad študentov a ekonomická gramotnosť. 

Viac…

 

1.2.2019

Trnava privíta najlepších mladých ekonómov z celého kraja.

Ekonomická olympiáda pre stredoškolákov rozbehla svoj druhý ročník na Slovensku. Jej úlohou je súťaživou formou priblížiť praktické otázky z ekonomického a finančného sveta. Počas februára zavíta do všetkých ôsmych krajských miest Slovenska.

Viac…

31.1.2019

Do Trnavy prídu najlepší mladí ekonómovia z celého kraja

Stredoškoláci z Trnavského kraja sa stretnú už 8.2.2019 o 10:00 hod. na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Zo 499 súťažiacich v tomto kraji postúpilo 41 študentov do ďalšieho kola. Priemerná úspešnosť bola okolo 45 %, najlepšie výsledky zaznamenali žiaci z Obchodnej akadémie v Trnave.
Viac…

30.1.2019

Ekonomická olympiáda pre stredoškolákov rozbehla svoj druhý ročník na Slovensku a zavíta aj do Nitry

Jej úlohou je súťažnou formou priblížiť praktické otázky z ekonomického a finančného sveta. V prvom kole 2. ročníka Ekonomickej olympiády sa zapojilo neuveriteľných 5 300 stredoškolákov, čo je o 1 300 viac ako minulý rok. Z celkového počtu postúpilo 438 súťažiacich do krajských kôl.

Viac…

7.11.2018

Monika Budzák z INESS predstavuje výsledky 1. ročníka Ekonomickej olympiády na Slovensku.

21.10.2018

Ekonomická olympiáda má priniesť prehľad vedomostí stredoškolákov o ekonomike

Druhý ročník Ekonomickej olympiády má zistiť, koľko toho vedia stredoškoláci o ekonómii. Súťaž bude mať medzinárodný charakter, čo prináša možnosť porovnať výsledky s inými krajinami. Informovala o tom riaditeľka Ekonomickej olympiády Monika Budzák.

Viac…

 

22.10.2018

Ekonomická olympiáda má priniesť prehľad vedomostí stredoškolákov.

Druhý ročník Ekonomickej olympiády má zistiť, koľko toho vedia stredoškoláci o ekonómii. 

Viac…

9.5.2018

Filip Gábor patrí medzi najlepšie mladé osobnosti ekonómie

Žiak štvrtého ročníka na Obchodnej akadémii v Lučenci Filip Gábor sa 26. apríla 2018 zúčastnil celoslovenského kola 1. ročníka ekonomickej olympiády na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Viac…

.

1.5.2018 

Televízia JOJ zverejnila reportáž v hlavnom spravodajstve, kde sa spomína Ekonomická olympiáda.

 

3.5.2018

Žiak Obchodnej akadémie patrí medzi 50 najlepších mladých osobností ekonómie

Dňa 26. apríla 2018 sa žiak štvrtého ročníka na Obchodnej akadémii v Lučenci Filip Gábor zúčastnil celoslovenského kola 1. ročníka Ekonomickej olympiády na Ekonomickej univerzite v Bratislave.
Viac..

5.12.2017

Ekonomická olympiáda je konečne aj na Slovensku

Ekonomická či finančná gramotnosť sú schopnosti, ktorým sa v školských osnovách na Slovensku venuje málo priestoru. 

Viac…